Пт, 29.03.2024, 04:38
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Знахідки О.Будзея » Кам'янецький календар

Кам’янецький календар на 2 серпня
2 серпня
 
Цього дня колись:
 
1985 рік. У Кам’янці-Подільському газета «Прапор Жовтня» започаткувала сторінку для жінок під назвою «Кам’янчанка».
 
1988 рік. Стартував автопробіг Кам’янець-Подільський — Урал, присвячений 45-річчю визволення міста та 70-річчю створення Всесоюзної Ленінської комуністичної спілки молоді.
 
1996 рік. У Кам’янці-Подільському тижневик «Подільський цемент» уперше вийшов під назвою «Фортеця». Перший випуск «Подільського цементу» як щомісячного інформаційного бюлетеня однойменного акціонерного товариства побачив світ 22 грудня 1994 року. 4 травня 1996 року місячник став тижневиком із програмою телебачення (саме 4 травня «Фортеця» святкувала свій день народження). Очолювала часопис Ольга Жмудовська (на перших порах як шеф-редактор, потім як директор товариства з обмеженою відповідальністб «Фортеця» та головний редактор однойменної обласної газети). Сьогодні в Кам’янці-Подільському замість «Фортеці» виходить газета «Фортеця +» (головний редактор — Ірина Жуковська).

 
 
1999 рік. У Кам’янці-Подільському сім’ї «афганця» Сергія Кріля вручено ордер на чотирикімнатну квартиру.
 

Цього дня народилися:
 
1931 рік. У селі Сорокодуби теперішнього Красилівського району народився Анатолій Йосипович Туровський — журналіст. Працював у Кам’янці-Подільському відповідальним секретарем газети «Край Кам’янецький» (до серпня 1991 року — «Прапор Жовтня»). Нагороджено відзнакою Кам’янець-Подільської районної ради «За заслуги».
 
1954 рік. Народився Абузар Гашимович Абдурахманов — голова правління Кам’янець-Подільського публічного приватного підприємства «Завод «Металоприлад» (очолює підприємство з 20 червня 1995 року).
 
1964 рік. Народився Микола Іванович Сосула — власник готельного комплексу «Тарас Бульба» в Старому місті Кам’янця-Подільського.
 
1966 рік. Народився Юрій Євгенович Нестеровський — тренер-викладач Кам’янець-Подільської дитячо-юнацької спортивної школи № 1, депутат Кам’янець-Подільської районної ради.
 
1978 рік. У селі Супівка Барського району Вінницької області народився Володимир Петрович Калашнік — майор міліції. Закінчив навчання в Національній академії Міністерства внутрішніх справ і почав служити в групі конвойної служби Барського районного відділу. Працював старшим оперуповноваженим цього ж райвідділу, начальником сектору карного розшуку. 2010 року став першим заступником начальника Томашпільського райвідділу — начальником кримінальної міліції управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області. 2011 року очолив Цюрупинський райвідділ міліції в Херсонській області, згодом — Новокаховський міський відділ. Від січня 2015 року до переїзду в Кам’янець-Подільський був начальником відділу оперативних розробок управління державної служби боротьби з економічною злочинністю МВСУ в Херсонській області. 1 квітня 2015 року представлений як начальник Кам’янець-Подільського міського відділу міліції.

 
Цього дня відійшли у вічність:
 
1919 рік. На шляху з Бреслау до Кам’янця-Подільського в авіакатастрофі над Сілезією поблизу Ратибора загинули полковник Української Галицької Армії Дмитро Вітовський та його ад’ютант Юліан Чучман. Літак уряд Української Народної Республіки зафрахтував у Німеччини для перевезення грошей, друкованих у Бреслау, до Кам’янця-Подільського. Доктор історичних наук Павло Гай-Нижник писав: «Як свідчить розслідування української Ревізійної комісії в Німеччині, 2 серпня 1919 року з Бреслау до Кам’янця-Подільського о третій з половиною ранку збиралися відлетіти два літака («Р.70» і «Р.71») з українськими грішми. Перший літак («Р.70»), крім грошей, узяв на борт ще й Ю.Бачинського і своєчасно вилетів. Інший літак («Р.71»), на якому мав відлетіти й Д.Вітовський, не вилетів через злам у моторі і його довелося лагодити. Вилетів він з Бреслау (з Д.Вітовським на борту) того ж дня але близько 10-ї годині ранку (про це свідчив спеціальний рапорт Фогта, «котрий подаючи відомости про відправку грошей пише, що аероплян полетів тільки в 10 годин, бо мотор був несправний і його приходилось лагодити»). Це факт офіційно занотований у звіті Ревізійної комісії в Берліні для уряду УНР. Таким чином літак на кордоні тогочасних Німеччини і Польщі міг зазнати катастрофи лише 2 серпня 1919 року, позаяк не робив зупинок на цьому відрізку шляху, а отже — саме ця дата і є днем загибелі Дмитра Вітовського. Пізніше вже почалися розмови та пересуди, що ніби то польський літак напав на цей аероплан і знищив його, або що його збили тощо. Все це, безумовно, вигадки; літак розбився через несправність у моторі, а Д.Вітовський був похований у Берліні 14 серпня 1919 року на цвинтарі Гугенотів (2002 року у Львові відбулося урочисте перепоховання Д.Вітовського)».

 

Могила Дмитра Вітовського та Юліана Чучмана у Львові на Личаківському цвинтарі


© Олег Будзей


Дивіться також:

Категорія: Кам'янецький календар | Додав: OlegB (01.08.2015) | Автор: Олег Будзей
Переглядів: 640 | Коментарі: 2 | Теги: кам'янецький календар, 2 серпня, фортеця | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
0
1 KamPod   (02.08.2015 17:24) [Материал]
Довідник дослідників Поділля (1993) підказав дати:

1879р. - помер польський письменник, етнограф і фольклорист Казімеж Владислав Вуйціцький. Про те що про нього написано у довіднику я цитував у "Кам'янецькому календарі за 3 березня" - у дату народження письменника

1941р. - у м. Чернігів народився Юрій Миколайович Малєєв - український історик, археолог, музеєзнавець, кандидат історичних наук (з 1981), доцент (з 1988). За довідником він "Досліджує бронзовий та ранній залізний віки на терит. Зх. України, в Подністров'ї. Канд. Дис.: "Історія племен Західного Поділля і Прикарпаття у кінці бронзи - початку залізного віків" (1981)"

1905р. - у с.Козацьке, тепер Звенигородськ. р-ну Черкаськ. обл. народився укр. зоолог-палеонтолог Іван Григорович Підоплічко. Про нього уже згадвалось у "Кам'янецькому календарі за 20  червня" - у дату смерті науковця

1927р. - у с.Суслівці Летичівського р-ну Хмельницьк. обл.  народився Ілля Хомич Шиманський - краєзнавець Хмельниччини, археограф, архівіст. З біографії читаємо що він "В 50-60-ті рр. учителював на Летичивщині, перебував на комсомольськ. і парт. роботі. В 1976-90 - зав. Хельницьким облпартархівом КПУ. З 1990 - член обл. редколегії по підготовці до видання "Книги пам'яті Хмельниччини". Про діяльність говориться "Досліджує історію, публікує архівні документи з громадянськ. і Вел. Вітч. воєн на Поділлі."

0
2 KamPod   (02.08.2015 17:29) [Материал]
Микола Іванович Сосула відомий в місті також підтримкою деяких видів спорту, зокрема він дуже багато робить для кам'янецького, а одже і для українського боулдерінгу. Про нього дуже тепло висловлюються наші боулдерінгери, зокрема найуславленіша у цьому виді кам'янчанка Марія Муляр, читайте, наприклад інтерв'ю з нею: "Марічка Муляр і болудеринг по-кам'янецьки"

Имя *:
Email:
Код *:
Категорії розділу
Кам'янецький календар [366]
Села від А до Я [1]
Історія [54]
Культура [38]
Персоналії [86]
Релігія [11]
Суспільство [21]
Різне [23]
Пошук
Свіжина
Дуже цікаво розповідає про вулицю Зантус

Доброго дня,
хто може показати на

Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz