Пт, 19.04.2024, 12:40
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Знахідки О.Будзея » Кам'янецький календар

Кам’янецький календар на 29 січня

29 січня

Цього дня колись:

1914 рік. Розпочалося (16 січня за старим стилем) регулярне — двічі на добу — автобусне сполучення за маршрутом Кам’янець-Подільський — Проскурів (нині Хмельницький).

1920 рік. У Кам’янці-Подільському відбулася нарада ЦК УСДРП (Української соціал-демократичної робітничої партії).

1921 рік. Завершив роботу перший повітовий з’їзд Рад Кам’янеччини, який розпочався 27 січня. Обрано повітовий виконавчий комітет, який прийняв владу від ревкому.

1957 рік. Стіннівку Кам’янець-Подільського педагогічного інституту «Радянський студент» перетворено на багатотиражну газету. Перший друкований номер вийшов як № 6 (186). Сьогодні це газета Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка «Студентський меридіан». Крім паперової версії, має від 31 травня 2013 року електронний додаток «Студентський меридіан online».

1975 рік. У Кам’янець-Подільському педагогічному інституті відбулося чергове засідання міського літературного об’єднання. Обговорено твори поетів-початківців — 19-річного Івана Прокоф’єва та 20-річного Віктора Гусарова. Доробок обох оцінено в основному схвально, проте висловлено і чимало критичних зауважень і побажань. Сьогодні обоє мають видані книжки, Іван Петрович став кандидатом філологічних наук, членом Національної спілки письменників України, а Віктор Павлович очолив Нетішинську літературну студію «Натхнення», став лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Сонячний скіф» у номінації «Бардівська пісня».

2002 рік. Кам’янець-Подільський міжрайонний відділ боротьби з організованою злочинністю очолив Микола В’ячеславович Жоган, який до того працював начальником Кам’янець-Подільського районного відділу міліції. Територія обслуговування міжрайонного відділу — це місто Кам’янець-Подільський і п’ять районів — Кам’янець-Подільський, Чемеровецький, Дунаєвецький, Городоцький і Новоушицький. Сьогодні Микола В’ячеславович працює головою Кам’янець-Подільської районної ради.

2002 рік. Оскільки Микола В’ячеславович Жоган пішов на підвищення, то того ж дня на вакантне місце начальника Кам’янець-Подільського районного відділу міліції було призначено Віктора Анатолійовича Семенюка. Він народився 29 жовтня 1962 року в селі Маків Дунаєвецького району, закінчив Харківський юридичний інститут, на роботу в міліцію прийшов 1989 року. До призначення начальником працював заступником начальника районного відділу й одночасно начальником слідчого відділення. 2004 року Віктор Анатолійович пішов на підвищення: його призначили заступником начальника управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області — начальником штабу.

2002 рік. Помічником ректора Кам’янець-Подільського педагогічного університету Олександра Михайловича Завальнюка призначено Олександра Борисовича Комарніцького, який до того працював директором Кам’янець-Подільського міського державного архіву. У творчій співпраці тандем двох Олександрів видав чимало цінних книг з історії університету та краю. Олександр Михайлович став доктором історичних наук, а Олександр Борисович — кандидатом історичних наук, працює над докторською дисертацією.

 

Цього дня народилися:

1858 рік. У Кам’янці-Подільському народився (17 січня за старим стилем) Антон Федорович Васютинський — український і російський художник-медальєр, автор багатьох моделей і медалей Російської імперії та СРСР, академік Петербурзької академії мистецтв (1908), Герой Праці (1922). Помер 2 грудня 1935 року в Ленінграді (нині Санкт-Петербург).

Ювілейна медаль, виготовлена 1891 року Антоном Васютинським.

Присвячена 50-річчю художньої діяльності живописця Олександра Петровича Боголюбова (1824—1896)

1930 рік. У селі Баговиця Кам’янець-Подільського району в учительській сім’ї народився Анатолій Володимирович Сваричевський — подільський літературознавець і краєзнавець. 1953 року закінчив факультет фізичного виховання Кам’янець-Подільського педагогічного інституту (нині Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка). 1962 року в цьому ж інституті заочно закінчив філологічний факультет (спеціальність — українська мова і література). Після закінчення інституту вчителював у Хмельницькому, викладав у технікумі, завідував кабінетом української мови і літератури, а згодом — лабораторією гуманітарних предметів обласного інституту вдосконалення вчителів. Педагогіку поєднував з краєзнавчими дослідженнями, публікувався в місцевих і всеукраїнських газетах і журналах. Був редактором обласного журналу «Педагогічний вісник», членом Національної спілки журналістів України, активно працював у Хмельницькій міській журналістській організації. Помер 6 лютого 2014 року в Хмельницькому.

 

Цього дня відійшли у вічність:

1906 рік. У Києві помер  (16 січня за старим стилем) Стефан Васильович Кульженко — друкар, книговидавець, один із найуспішніших підприємців в Україні й Російській імперії. Поховано на Байковому кладовищі (неподалік від могили Лесі Українки). Народився 5 січня 1837 року (24 грудня 1836 року за старим стилем) в містечку Баришівка (нині селище міського типу, один із районних центрів Київської області). 1895 року в друкарні Кульженка побачила світ книжка Юхима Сіцінського «Город Каменец-Подольский. Историческое описание», цензурний дозвіл на видання якої надано 5 травня (23 квітня за старим стилем) 1894 року. 24 грудня (12 грудня за старим стилем) того ж 1894 року Юхим Сіцінський у листі з Кам’янця-Подільського до Михайла Грушевського повідомляв, що друкує в Кульженка в Києві історичний опис Кам’янця з малюнками.

2015 рік. Помер Віктор Михайлович Шпортько — український співак (тенор), народний артист України (1994), лауреат і переможець міжнародних конкурсів, професор Київського національного університету культури і мистецтв, завідувач кафедри естрадного співу, кавалер орденів «За заслуги» третього та другого ступенів. Голосу виконавця, що мав діапазон 2,5 октави, були притаманні глибокий ліризм, тембральна виразність, технічна досконалість. Народився 30 жовтня 1944 року в Дніпропетровську. 14 лютого 1997 року виступив із концертом у Кам’янці-Подільському в міському Будинку культури. Його слухачами стали ветерани війни в Афганістані, військові Центру підготовки інженерних військ. Після концерту дав інтерв’ю для газети «Кам’янець-Подільський вісник».


© Олег Будзей


Дивіться також:

Категорія: Кам'янецький календар | Додав: OlegB (28.01.2015) | Автор: Олег Будзей
Переглядів: 900 | Коментарі: 4 | Теги: Сваричевський, Завальнюк, кам'янецький календар, Жоган, Васютинський, 29 січня | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 4
0
1 KamPod   (29.01.2015 17:07) [Материал]
Про 1921р. знаходив і в Вікіпедії в статті "Кам'янець-Подільська міська рада" і на сайті міської ради http://kam-pod.gov.ua
Цитата
У середині січня 1921 р., на підставі постанови Ради Народних Комісарів УРСР від 8 лютого 1919 р., було проведено вибори до Кам'янець-Подільської міської Ради робітничих, селянських і червоноармійських депутатів. 29 січня 1921 р. на повітовому з'їзді Рад було обрано політвиконком. Весною 1921 р. посади голови політвиконкому та голови міської ради було об'єднано в особі П.Буценко. Аналогічна структура управління існувала весь радянський період.

Джерело

Якщо я правильно зрозумів то ось ці "політвиконкоми" були тими ж міськвиконкомами тільки з партійною привязкою, і існували увесь радянський період. Виходить 70 років політвиконкоми проіснували

0
2 OlegB   (29.01.2015 17:37) [Материал]
Не політвиконком, а повітвиконком, тобто повітовий виконавчий комітет. 1923 року повіти й волості було ліквідовано, з'явилися округи й райони, а відповідно зникли повітвиконкоми, а виникли окружвиконкоми (чи окрвиконкоми) та райвиконкоми.

0
3 KamPod   (30.01.2015 00:15) [Материал]
З сайту міської ради зацитовано дослівно, можна перевірити за посиланням і там саме "політвиконком". Виходить там щось наплутано  baby . І тоді фраза про аналогічну структуру весь радянський період звідти теж може піддатись сумніву.
Дякую за вказівку на схожочитаємість. За смислом різниця велика

0
4 OlegB   (30.01.2015 00:33) [Материал]
Думаю, малося на увазі, що весь радянський період було дві паралельні структури - радянська та партійна: губвиконком і губком партії, повітвиконком і повітком партії, а в зрілі радянські часи: облвиконком і обком партії, райвиконком і райком партії, міськвиконком і міськком партії. Формально влада належала радам і їхнім виконкомам, а реально - парткомам.

Имя *:
Email:
Код *:
Категорії розділу
Кам'янецький календар [366]
Села від А до Я [1]
Історія [54]
Культура [38]
Персоналії [86]
Релігія [11]
Суспільство [21]
Різне [23]
Пошук
Свіжина
Дуже цікаво розповідає про вулицю Зантус

Доброго дня,
хто може показати на

Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz