Сб, 20.04.2024, 16:20
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Знахідки О.Будзея » Кам'янецький календар

Кам’янецький календар на 28 серпня
28 серпня
 
Цього дня колись:
 
1672 рік. Кам’янець-Подільський зайняли турки. Володіли ним до 1699 року.
 
1930 рік. Наркомат земельних справ Української Соціалістичної Радянської Республіки ухвалив з 1 жовтня ліквідувати Кам’янець-Подільський сільськогосподарський інститут. На його базі створено два інститути — птахівничий і технічних культур.
 
1983 рік. У Кам’янці-Подільському на мікрорайоні Жовтневий урочисто відкрито середню школу № 7 на 1176 місць.
 
1992 рік. Лауреатом премії імені Микити Годованця став гуморист із села Зеленче Дунаєвецького району Роман Іванович Болюх.
 
1992 рік. Побачила світ книжечка фольклористки з Кам’янця-Подільського Тамари Андріївни Сис-Бистрицької «Перлини Кам’янеччини», видана історико-культурологічним Подільським братством (голова Мирослав Іванович Мошак).
 
1993 рік. У Кам’янці-Подільському на міському стадіоні відбувся концерт за участю Василя Зінкевича, Анатолія Паламарчука, Алли Кудлай.
 
1995 рік. У Кам’янці-Подільському в міському Будинку культури у рамках фестивалю «Розкуття-1995» виступали Лариса Кадирова, Едуард Драч, Олена Матушек, Антоніна Цвид, Сергій Шишкін, Василь Мазур, Микола Олялін.
 
2001 рік. У Кам’янці-Подільському відкрито виставку «Фото з минулого», присвячену світлій пам’яті місцевих фотографів Степана та Василя Ніколаєвих.
 
2003 рік. Директором Кам’янець-Подільського міського центру зайнятості призначено Сергія Сергійовича Кротіка. Він народився 15 лютого 1974 року в селі Сокіл Кам’янець-Подільського району. 1991 року закінчив середню школу № 15 в Кам’янці-Подільському, а 1996 року — ветеринарний факультет Подільської державної аграрно-технічної академії. За направленням працював у відкритому акціонерному товаристві «М’ясоконсервний комбінат» у Кам’янці-Подільському. 1999 року потрапив під скорочення i був зареєстрований в міському центрі зайнятості. За направленням пройшов перекваліфікацію в Подільській державній аграрно-технічній академії, де здобув спеціальність менеджера-економіста. Після цього три роки працював заступником голови сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Виробнича фірма «Мрія». Був директором Кам’янець-Подільського міського центру зайнятості до 2005 року.
 
 
Цього дня народилися:
 
1918 рік. У місті Костянтиноград (тепер Красноград Харківської області) народився Юрій Панасович Нельговський — український історик архітектури, мистецтвознавець. Закінчив 1941 року Київський художній інститут. 1953 року захистив кандидатську дисертацію «Різьба по каменю в архітектурі України (За матеріалами кам’яного зодчества західних областей України кінця XVІ — першої половини XVІІ століття)». 1971 року став лауреатом Державної премії Української РСР. Здійснив дослідження середньовічної архітектури Кам’янця-Подільського. На цю тему опублікував праці: «Архітектура будинку магістрату в Кам’янці-Подільському» (1969), «Історично-архітектурні дослідження при проектуванні заповідника в Кам’янці-Подільському» (1974), «Про найдавнішу забудову міста Кам’янця-Подільського» (1979, останні дві — російською мовою). Помер 23 червня 1983 року в Києві.
 
1918 рік. У Смоленську в родині художника, графіка та викладача словесності Ніла Олександровича Яблонського та його дружини Віри Георгіївни народилася Олена Нилівна Яблонська — українська художниця (живописець і графік), заслужений художник Української РСР, сестра видатної української художниці Тетяни Яблонської та архітектора Дмитра Яблонського. Згодом Яблонські переїхали до Кам’янця-Подільського. 1934 року Олена вступила до Київського художнього технікуму та пройшла трирічну програму за один рік. 1935 року стала студенткою Київського державного художнього інституту (нині Національна академія образотворчого мистецтва й архітектури), де навчалася у Костянтина Миколайовича Єлеви, Олексія Олексійовича Шовкуненка, Петра Івановича Котова. 1939 року Олена Яблонська вийшла заміж за видатного українського художника Євгена Всеволодовича Волобуєва. 1941 року закінчила інститут і з початком війни з німцями виїхала в евакуацію в Саратовську область. До 1943 року Олені Нилівні довелося відкласти творчі плани та працювати обліковцем. 1944 року стала членом Спілки художників СРСР. 1945 року її нагороджено медаллю «За доблесну працю у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 років». Від 1945 року Яблонська брала участь у республіканських, а від 1946 року — у всесоюзних художніх виставках. Жила й працювала в Києві. Зарекомендувала себе як майстер станкового живопису та книжкової графіки. Двадцять років Олена Нилівна ілюструвала книги. На її роботах виросло кілька поколінь дітей. Малюнки Яблонської оригінально скомпоновані, дуже зрозумілі дітям. У 1945—1975 роках художниця вела і педагогічну діяльність. У художній школі вона вчила переважно графіків і скульпторів. Її незвичайний підхід до малюнка ґрунтувався на уроках, отриманих свого часу від батька. 1977 року їй надали звання «Заслужений художник Української РСР». 2008 року в Національному художньому музеї України відбулася виставка Олени Яблонської, приурочена до 90-річчя від дня її народження. Померла художниця 25 березня 2009 в Києві, похована на Байковому кладовищі. Твори Олени Яблонської представлені в Національному художньому музеї України, в музейних, галерейних і приватних збірках в Україні, Німеччині, Англії, США та в інших країнах.

 

Олена Яблонська. Облітають останні листки, 1970-і роки
 
1935 рік. У селі Пашева (нині Млинівського району Рівненської області) народився  Микола Іванович Юхим’юк, який увійшов в історію Української православної церкви (Московський патріархат) як архієпископ Никанор. Від 1993 року був архієпископом Кам’янець-Подільським і Городоцьким. Помер 4 квітня 1997 року в Кам’янці-Подільському.
 
1950 рік. У Кам’янці-Подільському народилася Таміла Гнатівна Олійник (дівоче прізвище — Рагуцька) — педагог. Закінчила 1972 року історичний факультет, а 1992 року — дефектологічний факультет Кам’янець-Подільського педагогічного інституту (нині Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка). Працювала в Кам’янець-Подільському міськвиконкомі заступником завідувача відділу освіти, а після його реорганізації — заступником начальника управління освіти та науки. Була депутатом Кам’янець-Подільської міської ради у 1990—1994 роках, 1995 року — головою міської виборчої комісії. У листопаді 2006 року завершила службу в органах місцевого самоврядування. 1 листопада 2006 року стала завідувачем міської психолого-медико-педагогічної консультації.

 

Таміла Гнатівна Олійник
 
1957 рік. Народився Олексій Станіславович Борейко — кандидат педагогічних наук, доцент. Закінчив 1978 року фізико-математичний факультет Кам’янець-Подільського педагогічного інституту (вчитель математики). Був членом КПРС (від 1981 року), працював інструктором відділу пропаганди та агітації Кам’янець-Подільського райкому Комуністичної партії України. Працює в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка. Був заступником декана педагогічного факультету, від 2005 року — декан факультету довузівської підготовки. Відзначено почесною грамотою Міністерства освіти та науки України.


© Олег Будзей


Дивіться також:

Категорія: Кам'янецький календар | Додав: OlegB (27.08.2015) | Автор: Олег Будзей
Переглядів: 677 | Коментарі: 1 | Теги: Таміла Олійник, кам'янецький календар, Олена Яблонська, Юрій Нельговський, 28 серпня | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 RD   (27.08.2015 21:17) [Материал]
Птахівничий інститут , звучить цікаво :)

Имя *:
Email:
Код *:
Категорії розділу
Кам'янецький календар [366]
Села від А до Я [1]
Історія [54]
Культура [38]
Персоналії [86]
Релігія [11]
Суспільство [21]
Різне [23]
Пошук
Свіжина
Дуже цікаво розповідає про вулицю Зантус

Доброго дня,
хто може показати на

Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz