Пт, 19.04.2024, 14:48
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Знахідки О.Будзея » Кам'янецький календар

Кам’янецький календар на 20 грудня
20 грудня
 
Цього дня колись:
 
1925 рік. У Кам’янці-Подільському в Старому місті біля друкарні відкрито піонерський клуб.
 
1927 рік. перейменовано в Старому місті: площу Троцького на Радянську площу (нині майдан Вірменський ринок), вулицю Раковського — на вулицю Дзержинського (нині південна частина Зарванської вулиці), Торговий провулок — на провулок Менделе Мойхер-Сфоріма (нині не існує).
 
1944 рік. У Кам’янці-Подільському запрацювала трикотажна артіль імені Крупської, для організації якої в місто наприкінці 1944 року було направлено Феодосію Захарівну Зав’ялову. За станом на березень 1946 року артіль мала шість цехів (серед них — швейний, фанговий, мотальний, круглов’язальний, оверлочний).
 
1965 рік. У Кам’янці-Подільському створено будівельно-монтажне управління «Промбуд-2».
 
1966 рік. За досягнуті успіхи в розвитку житлово-комунального господарства та поліпшення обслуговування населення Президія Верховної Ради СРСР відзначила орденами й медалями велику групу робітників, інженерно-технічних працівників і службовців підприємств та організацій житлово-комунального господарства, серед них шістьох із Кам’янця-Подільського. Орден «Знак Пошани» заслужили слюсар Кам’янець-Подільського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства Антон Володимирович П’ятковський, механік Кам’янець-Подільського комбінату благоустрою Іван Антонович Рачковський, голова виконкому Кам’янець-Подільської міської Ради депутатів трудящих Григорій Андрійович Тонкочеєв, медаль «За трудову доблесть» — шофер Кам’янець-Подільського комбінату благоустрою Володимир Сергійович Бурдинюк, покрівельник домоуправління № 1 Кам’янець-Подільського міськкомунгоспу Кузьма Іванович Горбаченко, медаль «За трудову відзнаку» — муляр Кам’янець-Подільського ремонтно-будівельного управління обласного ремонтно-будівельного тресту Антон Іванович Кравецький.
 
1967 рік. У Кам’янці-Подільському вперше можна було відправити чи отримати фототелеграму.
 
1970 рік. У Кам’янці-Подільському створено підприємство «Теплокомуненерго».
 
1975 рік. У Кам’янці-Подільському розпочав роботу кінотеатр «Юність». Великий зал вміщав 800 глядачів, а малий — 300 глядачів. Перші фільмами, показаними в кінотеатрі, стали «Любов земна» й «Афоня».
 
1987 рік. У Кам’янці-Подільському в міському Будинку культури відбулися концерти рок-гурту «Електроклуб» з участю композитора Давида Тухманова, солістки Ірини Аллегрової.
 
1996 рік. На шпальтах «Подолянина» презентовано книжку футболіста Володимира Капличного та журналіста Мар’яна Красуцького «Футбол — не только игра».
 
2004 рік. У село Зіньківці Кам’янець-Подільського району прийшов природній газ.
 
 
Цього дня народилися:
 
1937 рік. У селі Авратин Волочиського району народився Петро Єфремович Ткачук — кандидат філологічних наук, завідувач кафедри української мови Кам’янець-Подільського педагогічного інституту (згодом Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка). Відійшов у вічність.
 
1948 рік. У селі Городовичі Старосамбірського району Львівської області народився Мирослав Михайлович Воньо — український поет-пісняр, лауреат премії імені Богдана Хмельницького (1999) та премії імені Якова Гальчевського (1999), член Національної всеукраїнської музичної спілки. Закінчив 1968 року Дрогобицький нафтовий технікум, 1990 року — філологічний факультет Кам’янець-Подільського педагогічного інституту (нині Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка). Працював артистом ансамблю пісні та танцю «Верховина», що базується у Дрогобичі, у Львівській хоровій капелі «Трембіта», актором Рівненського музично-драматичного театру. Від листопада 1980 року працює артистом ансамблю пісні та танцю «Козаки Поділля» Хмельницької філармонії. Автор слів понад 150 пісень («У Бескидах», «Рідні Карпати», «Чарівна бойківчанка», «Вір у любов», «Вінок з барвінку», «Кленовий вогонь» (у співавторстві з Юрієм Рибчинським), «Хлопці, що стали цвітом», «Перемога», «Музиканти на весіллі», «Ватра», «Ой там, на вигоні», «Азалія», «Козацькому роду нема переводу» (у співавторстві з Петром Карасем), «Де ж ви забарились, козаки?!», «Козацька воля» та інші). Співпрацював із композиторами Анатолієм Кос-Анатольським, Олексієм Екімяном, Володимиром Івасюком, Олександром Злотником, Теодором Кукурузою. Найбільше пісень написано з Миколою Балемою.

 

Мирослав Михайлович Воньо
 
1951 рік. У селі Ключі Усть-Камчатського району Хабаровського краю народилася Галина Василівна Новикова. Закінчила 1981 року географічний факультет Чернівецького університету. Від 1978 року працює в Кам’янець-Подільському державному історико-архітектурному заповіднику (нині — Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець»).
 
 
Цього дня відійшли у вічність:
 
1943 рік. У Москві помер Юрій Миколайович Тинянов — російський письменник, літературознавець. Народився 18 жовтня (6 жовтня за старим стилем) 1894 року в місті Рєжиця (тепер місто Резекне у Латвії). Улітку 1931 року сім’ї Юрія Тинянова та Бориса Ейхенбаума жили в Кам’янці-Подільському (вулиця Шевченка, 30). За висновками Людмили Миколаївни Розанової, яка працювала доцентом у Кам’янець-Подільському педагогічному інституті, можна стверджувати, що у Кам’янці-Подільському Тинянов збирав матеріали для роману «Пушкін», але головна увага надавалася написанню сценарію та повісті «Мавпа і дзвін».

2012 рік. Помер Павло Антонович Свіргоцький — почесний громадянин Кам’янець-Подільського району. Народився 1 січня 1943 року. Закінчив Хмельницький кооперативний технікум (товарознавець), Київський університет (юрист). Працював товарознавцем, начальником міського коопторгу, головою правління Кам’янець-Подільської районної споживчої спілки (в 1973—1984 роках, від 1996 року), директором міжрайбази Хмельницької облспоживспілки (в 1984—1996 роках). Нагороджено орденами Трудового Червоного Прапора, «Знак Пошани». Обирався депутатом Кам’янець-Подільської районної ради.


© Олег Будзей


Дивіться також:

Категорія: Кам'янецький календар | Додав: OlegB (18.12.2015) | Автор: Олег Будзей
Переглядів: 596 | Коментарі: 3 | Теги: Мирослав Воньо, Юрій Тинянов, 20 грудня, Петро Ткачук, кам'янецький календар | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 3
0
1 KamPod   (19.12.2015 19:04) [Материал]
Щодо події 1975року, то мама розповідала що коли будувався кінотеатр ("Юність") то він начеб-то мав називатись "Сиріус", але потім кінотеатр добудували і відкрии під вивіскою "Юність". З часовими рамками все сходиться. Мати приїхала навчатись у Кам'янець десь у 1972році і застала якраз будівництво кінотеатру, що безумовно було непересічною подією у місті. Цікаво чому не передумали з назвою зірки

0
2 KamPod   (19.12.2015 19:09) [Материал]
Порився у творчості "Електроклубу" часів виступу у Кам'янці (поідія 1987р). Тож тоді глядачі слухали, мабуть, щось таке:

Ирина АЛЛЕГРОВА и группа "ЭЛЕКТРОКЛУБ", ТЁМНАЯ ЛОШАДКА, Творческий вечер Давида Тухманова, 1987


Ирина АЛЛЕГРОВА и группа "ЭЛЕКТРОКЛУБ", СИНЯЯ РОЗА, Творческий вечер Давида Тухманова, Минск, 1987

0
3 RD   (20.12.2015 10:45) [Материал]
Подобалась мені "Юність", і великий зал і малий, і акваріуми з рибками і гральні автомати... Але тієї "Юності" вже нема, як і моєї :)  Зараз там масштабна реконструкція, вирізають у стінах вікна, роблять другий поверх у великому залі, щось таки там буде з часом

Имя *:
Email:
Код *:
Категорії розділу
Кам'янецький календар [366]
Села від А до Я [1]
Історія [54]
Культура [38]
Персоналії [86]
Релігія [11]
Суспільство [21]
Різне [23]
Пошук
Свіжина
Дуже цікаво розповідає про вулицю Зантус

Доброго дня,
хто може показати на

Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz