Пт, 19.04.2024, 15:05
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » Статті » Знахідки О.Будзея » Кам'янецький календар

Кам’янецький календар на 17 жовтня
17 жовтня
 
Цього дня колись:
 
1943 рік. Звання Героя Радянського Союзу надано старшому лейтенантові Степанові Григоровичу Киргизову, який у ніч на 26 вересня 1943 року з ротою одним із перших подолав Дніпро біля села Глібівка Вишгородського району Київської області й вогнем підтримав переправу підрозділів полку, знищив значну кількість живої сили та вогневих засобів противника. Загинув 28 березня 1944 року в селі Довжок (нині Кам’янець-Подільського району Хмельницької області), там його і поховано. Іменем Киргизова названо вулицю в Кам’янці-Подільському — на Підзамчі (щоправда, з відхиленням від правопису — вулиця Кіргізова).
 
1972 рік. У Кам’янці-Подільському засновано міську стоматологічну поліклініку.
 
1981 рік. Директором Кам’янець-Подільської середньої (загальноосвітньої) школи № 12 в селищі цукрового заводу став 34-річний Микола Андрійович Ящук. Був депутатом Кам’янець-Подільської міської Ради першого (21-го) скликання (у 1990—1994 роках). Очолював школу майже три десятиліття. Від 1 червня 2010 року працював директором навчально-виховного комплексу № 9, а нині — заступник голови ради ветеранів Кам’янця-Подільського.
 
1984 рік. У передачі Центрального телебачення «Заспіваймо, друзі!» виступила кам’янчанка Тамара Плющ.
 
2001 рік. Головою Кам’янець-Подільського районного осередку Партії регіонів обрано заступника голови Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації Людмилу Іванівну Макогонюк.
 
2001 рік. У Кам’янці-Подільському відбулися громадські слухання діяльності польсько-українських фондів «Замковий міст» і «Міст».
 
2001 рік. У Кам’янці-Подільському перебував із візитом командувач Західного оперативного командування генерал-полковник Сергій Володимирович Чернілевський.
 
2004 рік. У селі Кам’янка Кам’янець-Подільського району освячено новозбудовану Покровську церкву.
 
 
Цього дня народилися:
 
1866 рік. У селі Поташня Ольгопільського повіту народився (5 жовтня за старим стилем) Микола Йосипович Яворський — історик-краєзнавець Поділля, педагог, священик. У Кам’янці-Подільському закінчив 1886 року Подільську духовну семінарію, деякий час викладав у духовному училищі. Був священиком, зокрема, і в селі Врублівці Кам’янецького повіту (нині Кам’янець-Подільського району). З 1897 року був соборним священиком у Вінниці, де і помер 18 листопада 1900 року.
 
1887 рік. У селі Княжпіль народився (5 жовтня за старим стилем) Олекса Кіндратович Приходько — український диригент, педагог. Закінчив філологічний факультет університету та Музичний інститут у Варшаві. Керував українськими хорами у Варшаві (у 1909—1915 роках), Чернігові (у 1915—1917 роках), Києві (від 1917 року — Перший український національний хор під керуванням Кирила Стеценка, Українська республіканська капела під керівництвом Олександра Кошиця). Від 1920 року — організатор хорового життя на Закарпатті, у 1921—1923 роках — диригент Театру Миколи Садовського в Ужгороді. Від 1922 року — викладач літератури та музики в учительських семінаріях. Від 1940 року — керівник хорів і театральної студії у Празі. Помер 8 лютого 1977 року в Празі.
 
1898 рік. У Кам’янці-Подільському народилася Марія Михайлівна Пилинська — українська перекладачка, мовознавець. Закінчила 1913 року Кам’янець-Подільську жіночу гімназію, 1917 року — Київську жіночу учительську семінарію імені Ушинського. Вчителювала у селі Тарасівка (1921 року), завідувала Кам’янець-Подільським дитячим будинком № 2. У жовтні 1923 року переїхала до Харкова. Працювала перекладачкою РАТАУ. У 1943—1946 роках — літературний редактор газети «Соціалістична Харківщина», у 1956—1965 роках — відповідальний секретар журналу «Прапор». Перекладала з російської українською мовою твори Максима Горького, Бориса Горбатова, Іллі Ільфа та Євгена Петрова, Олександра Серафимовича, Дмитра Фурманова та ін. З Іваном Вирганом уклала російсько-український фразеологічний словник. Померла 16 грудня 1976 року в Харкові.

 

Марія Михайлівна Пилинська
 
1936 рік. У селі Теліжинці (тепер Тетіївського району Київської області) народився Іван Федорович Драч — український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, громадський діяч, Герой України (2006), лауреат Шевченківської премії 1976 року за збірку поезій «Корінь і крона». Після закінчення Тетіївської середньої школи викладав російську мову й літературу в семирічці села Дзвіняче Тетіївського району. Працював інструктором Тетіївського райкому ЛКСМУ по зоні діяльності МТС. У 1955—1958 роках служив у армії. Навчався з 1958 року в Київському університеті. Виключено за політичні погляди; у вересні 1961 року перейшов на заочний відділ і став працювати в редакції газети «Літературна Україна». Закінчив Вищі сценарні курси в Москві. Працював кілька років у сценарному відділі Київської студії художніх фільмів імені Олександра Довженка. 1962 року став членом Спілки письменників України. Був учасником урочистостей у Кам’янці-Подільському 25 жовтня 1988 року з нагоди відкриття меморіальної дошки на будинку, де народився український поет Микола Платонович Бажан. Кам’янцеві-Подільському присвятив вірш, який починається рядками: «Прекрасне місто і нещасне: Кам’янець — у серпні камінець».
 
1951 рік. Народився Пьотр Антоні Ошлізло (Piotr Antoni Oślizło) — колишній війт (wójt) гміни Гожице (Gorzyce) в південній Польщі (належить до Водзіславського повіту Сілезького воєводства). Відповідно до розпорядження міського голови Кам’янця-Подільського від 7 травня 2012 року, війта нагороджено відзнакою міського голови «За заслуги перед міською громадою» — за вагомий особистий внесок у налагодження дружніх зв’язків і плідну співпрацю між громадами міста Кам’янця-Подільського та гміни Гожице.

 

Piotr Antoni Oślizło
 
1959 рік. Народилася Тамара Володимирівна Григоришина — секретар Рудської сільської ради Кам’янець-Подільського району (входять села Руда, Гаврилівці, Цвіклівці Перші). Закінчила 1992 року Хмельницьке педагогічне училище, спеціальність за освітою — вихователь.
 
1962 рік. У селі Тальянки Тальковського району Черкаської області народився Сергій Васильович Трубчанінов — кандидат історичних наук (1989), доцент. Закінчив 1984 року історичний факультет Кам’янець-Подільського педагогічного інституту, 1989 року — аспірантуру по кафедрі історії СРСР Одеського університету. Від 1989 року працює в Кам’янець-Подільському педагогічному інституті (нині — Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка). Був асистентом, старшим викладачем, доцентом, нині — професор кафедри історії України. Одночасно від 1998 року Сергій Трубчанінов — засновник, директор і головний редактор видавництва «Оіюм», яке спеціалізується на випуску історичної та краєзнавчої літератури. Дійсний член Центру дослідження історії Поділля.

 

Сергій Васильович Трубчанінов
 
1964 рік. У селі Колибаївка Кам’янець-Подільського району Хмельницької області народився Олександр Антонович Шкварський — підприємець, депутат Кам’янець-Подільської міської ради п’ятого та шостого скликання. Закінчив Київський державний університет імені Тараса Шевченка (навчався в 1981—1986 роках), за спеціальністю — інженер-дослідник із мікроелектроніки. Трудову діяльність розпочав 1986 року на приладному заводі «Нева» в Хмельницькому. Пройшов шлях від майстра цеху до директора заводу гальванічного виробництва та виробництва друкованих плат. Від 1999 року директор Кам’янець-Подільської філії товариства з обмеженою відповідальністю «Гермес». Підприємство забезпечує прямі поставки якісних продуктів харчування в Кам’янець-Подільський.

 

Олександр Антонович Шкварський
 
1965 рік. У Кам’янці-Подільському народилася Тетяна Дмитрівна Заянчуковська. Навчалася у середній школі № 15. 1988 року закінчила економічний факультет Кам’янець-Подільського сільськогосподарського інституту (нині Подільський державний аграрно-технічний університет). Працювала оператором електронно-обчислювальної машини (ЕОМ) на приладобудівному заводі, бухгалтером у товариствах з обмеженою відповідальністю «Тріада» та «Матадор», філії Київського університету туризму, економіки та права, бухгалтером і головним бухгалтером у житлово-експлуатаційній конторі житлово-будівельних кооперативів (ЖЕК ЖБК). 1 квітня 2011 року, згідно з розпорядженням міського голови, Тетяну Заянчуковську призначили директором Кам’янець-Подільського територіального центру соціального обслуговування «Надія». Далі в Кам’янець-Подільській міській раді стала заступником начальника управління, начальником відділу моніторингу та розвитку споживчого ринку Департаменту економіки та розвитку інфраструктури міста.
 
1967 рік. Народився Ігор Кирилович Петрованчук — сільський голова Супрунковецької територіальної громади Кам’янець-Подільського району (входять села Супрунківці, Тернавка). Закінчив 1993 року Прикарпатський університет імені Василя Стефаника, спеціальність за освітою — педагогіка та методика виховної  роботи.


© Олег Будзей


Дивіться також:

Категорія: Кам'янецький календар | Додав: OlegB (15.10.2015) | Автор: Олег Будзей
Переглядів: 575 | Коментарі: 1 | Теги: 17 жовтня, кам'янецький календар, Трубчанінов | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
0
1 RD   (17.10.2015 19:37) [Материал]
1972 рік. У Кам’янці-Подільському засновано міську стоматологічну поліклініку. Виходить, що до цього окремої поліклініки небуло, памятаю як в дитинстві ходив лікувати зуби в приміщення де зараз міський центр зайнятості :)

Имя *:
Email:
Код *:
Категорії розділу
Кам'янецький календар [366]
Села від А до Я [1]
Історія [54]
Культура [38]
Персоналії [86]
Релігія [11]
Суспільство [21]
Різне [23]
Пошук
Свіжина
Дуже цікаво розповідає про вулицю Зантус

Доброго дня,
хто може показати на

Скажите пожайлуста а где хранится виньет


да... мне бы такая штуенция не помешала


Пошук
Статистика
Rated by ORS3
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz